Úno 28 2012

Sním o týmu

0

Ideální tým, který bych si přál jednou mít.
Shrnutý v deseti bodech.

 
 
 
 
 

 1. Sním o týmu složeného z několika málo lidí. Každý z členů něco skutečně umí, jedno co, ale je v tom fakt dobrý. Vlastně spíše než fakt dobrý, stačí, aby se chtěl opravdu zlepšovat.
   
 2. Sním o týmu, kde vládne pozitivní mindset. Když se něco nepodaří, je to důvod se poučit. Zkušenost a posun je to, co se skutečně počítá.
   
 3. Sním o týmu, kde se nejdříve sejdou lidé a pak se teprve rozhodnou, co chtějí skutečně dělat a jak to budou dělat. Kde se nikdo nebojí trochu zabojovat, ale zase si umí užívat života.
   
 4. Sním o týmu, jehož cílem nejsou peníze, ale zajímavé projekty a smysluplnost práce. Na druhou stranu každý uvnitř chápe, že peníze jsou forma feedbacku od vnějšího světa a víc peněz může znamenat více možností.
   
 5. Sním o týmu, kde každý řídí sám sebe. Každý má své území, na kterém rozhoduje, ale naslouchá, co říkají ostatní. Lidi si vzájemně pomáhají, spolupracují, když je třeba, ale za to, kolik energie do projektu kdo vloží, si zodpovídá každý sám.
   
 6. Sním o týmu, který lidi nabíjí, nikoliv vyčerpává. Kde žádná otázka není hloupá a žádný návrh není bez rozumného zvážení.
   
 7. Sním o týmu, v němž veškerá energie je napřímena konstruktivně. Kde každý potírá manipulaci, zákulisní boje a tlačení nepodložených argumentů.
   
 8. Sním o týmu, kde se problémy řeší, nejen diskutují a kde se každému příčí vyřknout „už na tom není co zlepšit“ nebo „to nejde“.
   
 9. Sním o týmu, který je svobodný jako celek a každý člověk v něm je svobodný sám za sebe. Žádné vyšší instance, jen tým a svět.
   
 10. Sním o týmu, jehož členové vidí svět podobně jako já, ale ne úplně. Spektrum košatých infividualit je myslím to, co má skutečnou cenu.

 

S takovým týmem by byla čest pracovat, pro všechny ty výše vyjmenované kvality.
Nesplnitelný ideál? Možná, ale mám snad jinou možnost? Hodlám na tom pracovat.
Související články:Napsat komentář