Servírováno za syrova
Vydatné krmení z různých koutů světa přímo až na váš stůl.

 
 

ČNC52012

Kirby Ferguson: Everything is a Remix 3/4

Všichni lidé kopírují a své nápady staví na poznatcích ostatních. Pod odkazem je třetí část video seriálu, která rozebírá téma, jak jednotlivé nápady navazují na sebe a plodí další.

 
 

KVĚ262012

Neil Gaiman: About art

Protože motivačních přednášek není nikdy dost, Neil Gaiman předstoupil před studenty hodin umění na americké univerzitě. Potěší, pobaví, poučí.

 
 

DUB142012

Philippe Starck: Purpose of Design

Designer Philipe Starck o smyslu designu pro člověka a společnost. Přednáška s filozofickým přesahem podaná s velkou dávkou vtipu a parádním francouzským přízvukem:o)

 
 

DUB72012

David Lynch: Consciousness, Creativity, Brain

Slavný filmový režisér David Lynch popisuje svou cestu k probuzení vnitřní kreativity, jak užitečné jsou negativní emoce pro filmaře, ale jak nebezpečné jsou pro člověka.

 
 

BŘE312012

Philip Zimbardo: The Psychology of Evil

Philip Zimbardo shrnuje desítky let svých zkušeností s tím, jak prostředí ovlivňuje lidské chování. Jako autor Stanfordského experimentu a konzultant pro válečné zločiny má všechno z prví ruky.

 
 

BŘE242012

Tomek Bagiński: Fallen Art

Krátký animovaný film o radostech a strastech umělcových. Z jednoho pohledu vtipný, z jiného šokující, ale hlavně s hlubokým vhledem.

 
 

BŘE162012

Itay Talgam: Lead Like Great Conductors

TED přednáška o různých způsobech vedení lidí prakticky ukázaná na záznamech vystoupení velkých světových dirigentů. Zásadní pro všechny, kdo vedou, nebo jsou součástí týmu.

 
 

BŘE52012

Dan Pink: Motivation at work

Krátká a velmi hustá přednáška na téma, jak funguje motivace v oborech, kde je potřeba přemýšlet. Za těch 11 minut určitě stojí!

 
 

ÚNO272012

Randy Paush: Last lecture

Motivační přednáška s poselstvím, že bychom se neměli vzdávat a plnit si své dětské sny. Poslední lekci dávají profesoři obvykle těsně před odchodem do důchodu.

            Randymu tehdy bylo 48 a bojoval s rakovinou. Velmi pozitivní řeč obletěla svět a vidělo ji několik                  desítek milionů lidí. Dostala se ve zkrácené podobě i do Oprah Show.

 
 

ÚNO222012

Sarah Kay: If I should have a daugher

Úžasná z poloviny recitovaná přednáška od slečny, jež se aktivně věnuje mluvené poezii. Obzvláště pak používání mluveného slova a dát prostor dětem a mladým lidem se vyjádřit.

 
 

ÚNO202012

Josh Burton: The Potter

Roztomilé a inspirativní 3D video o cestě ke tvůrčím dovednostem. Mnozí už ho znáte z mých loňských přednášek o kreativitě.

 
 

ÚNO172012

Matthew Hussey: Waiters vs Creators

Lifestylový kouč Matthew Hussey přednáší o rozdílu mezi lidmi, kteří stále na něco čekají, a těmi, co jdou a něco vytvoří. Řeč je ze semináře o svádění žen, ale má všeobecně užitečný obsah.

 
 

ÚNO162012

Steve Jobs: Tři příběhy ze života

Slavná přednáška Steva Jobse k absolventům Stanfordu. Vypráví tři příběhy o způsobu života, osobním rozvoji, cestě ke štěstí a úspěchu.

 
 

ÚNO132012

Mihaly Csikszentmihalyi: On Flow

TED přednáška na téma: Co způsobí, že nám stojí za to žít. Csikszentmihalyi je autorem teorie Flow, o které už jsem zde na blogu psal. Od něj to máte z první ruky.

 
 

ÚNO112012

Steven Johnson: Where Good Ideas Come From

Výborná krátká a malovaná přednáška na téma, jak vzniká nápad.

 
 

ÚNO12012

Johnatan Hardesty: Journey of Absolute Rookie

Johnatan se rozhodl, že se naučí malovat. Celý svůj pracovní proces za více než šest let zaznamenal ve vláknu na Conceptart.org


Napsat komentář