Pro 30 2011

Life design

0

redmeat

Před patnácti měsíci jsem se konečně pořádně probral z vyhoření z mého posledního projektu a zjistil jsem, že na mě visí víc problémů, než dokážu sám vyřešit. Následovala myšlenka, že to takhle nejde dál a je potřeba se pohnout z místa. Neměl jsem ani páru JAK, ale silně jsem cítil, že je potřeba ALESPOŇ NĚCO udělat. To mě přimělo udělat pro mě naprosto zásadní životní rozhodnutí:

 

Nadesignuju si život takový, jaký chci.

A tak jsem se vydal na výpravu do divočiny, kde každý zodpovídá jen za sebe a je sám strůjcem svého štěstí. Přečetl jsem spoustu knih, viděl nespočet přednášek na všechna možná témata a systematicky jsem zkoušel aplikovat jednotlivé postupy, přístupy a pohledy v praxi. Pomalu jsem začal rozplétat pouta, která mě omezovala vůbec se pořádně nadechnout…

Musel jsem změnit, prožít a vyřešit spoustu věcí, ale dnes, dnes se cítím skvěle a všechno je tak nějak snazší, svět kolem je radostnější a všude tolik skvělých věcí. Dovednosti, které jsem se na té cestě naučil a znalosti, které jsem měl možnost vstřebat mi neskutečně pomohly. Jsem naprosto nadšený z toho, co jsem objevil, že to na potkání vyprávím lidem a rád bych, aby všichni dostali možnost, kterou jsem dostal já. Zároveň, abych mohl nad věcmi dál přemýšlet, potřebuji pohledy na věc jiných lidí, které mi pomáhají ujasňovat si, co opravdu funguje a co ne.

A proto vznikl tento blog. Nabízím znalosti a myšlenky, které jsem nasbíral a nasbírám, v tak syrové podobě, jak jen budete schopní přežvýkat a hledám lidi, kteří se mnou budou konstruktivně nesouhlasit a doplňovat díry v mých konceptech.

Skutečností je, že jsem jen na začátku cesty, takže po troše oddechu kolem Vánoc znova vyrážím a těším se na to!
Související články:Napsat komentář