Srp 21 2013

Kolaborativní design s Trello

0

Před pár lety jsem objevil nástroj VUE na volné mapování a asociování nápadů a měl jsem ten skvělý pocit, že jsem našel něco, co jsem dlouhé roky hledal. Podobný objev jsem teď zažil s aplikací Trello!


 

Po vydání Hero of Many jsme začali řešit, že potřebujeme tým trochu lépe zorganizovat. Zároveň jsme hledali způsob, jak pracovat na designu dalšího projektu přesto, že jsme z různých měst. Už jsem si prošel přes éru fór a xls tabulek, google docs až po Teambox, Evernote (aj. alternativy). Každý systém má své pro a proti, ale ani s jedním jsem nebyl úplně spokojený. Chyběla mi vždycky větší svoboda, jak s poznámkami/nápady/úkoly nakládat.

S Trello se však situace změnila a teď už se nám vrší poznámky k několika konceptům, co bychom chtěli dělat do budoucna. Pro uživatele iOS zařízení není Trello žádná novinka, nyní už má tato služba webovou a androidí verzi, což z ní dělá skutečně silný nástroj.

V kostce je Trello cloudová služba určená pro plánování úkolů a projektů. K dispozici máte škatulky (seznamy úkolů) a kartičky (s úkoly). Každá karta má nadpis a může nést nějakou další informaci, lze k ní diskutovat, vkládat obrázka apod. Karty lze barevně značit a volně přehazovat mezi škatulkami. Ideální nastavení pro organizaci nápadů!

Klasické rozvržení škatulek „Dělám na tom“, „Udělat brzy“, „Udělat někdy“, „Hotovo“ jsme přejmenovali na „Technologie“, „Vizuál“, „Mechaniky“, „Příběh“, „Poznámky“ (na neroztříděné nápady) atd. Když má někdo nápad, hodí jej na Trello a ostatní mohou komentovat. Horká témata se dají snadno barevně označit a přetáhnout navrch škatulky. Rozhodnutí z diskusí na kartách lze následně odrazit v názvu, nebo v popisu karty a člověk se tak nemusí probírat kilometry textu a diskusí. Hlavně i celými škatulkami se dá snadno šoupat.

Nejradši bych vám rovnou ukázal screenshot z našeho Trello projektu. Jistě se ale necháte raději překvapit tím, co zrovna kutíme, až přijde správný čas. Zatím si to tedy jen představte, nebo ještě lépe vyzkoušejte. Trello je zadarmo a podle autorů vždycky bude.

Co mi na Trellu schází je smysluplné filtrování karet. Na tom podle všeho autoři už pracují, snad nás brzy potěší. Také bych ocenil offline PC aplikaci, stejně jako má Evernote, abych se k datům dostal na notebooku i tam, kde zrovna není wifi.

Na výstavbu misí a organizaci příběhových vláken stále používám VUE, na brainstorm xMind a na rozsáhlejší myšlenky Evernote. Kdykoliv je ale potřeba něco škatulkovat, Trello je jasná volba!

Jaký systém na organizaci nápadů používáte vy?
Související články:

  • No Related Posts


Napsat komentář