Pro 28 2012

Bilancování 2012

0

Touhle dobou rok zpátky jsem lepil první verzi Raw Meatu a těšil se, až ji budu moci vystřelit do internetu. I když mi dneska přijde, jako bych první maso servíroval teprve před týdnem, za ten jeden rok se toho stalo opravdu hodně.

Na konci roku 2011 jsem dělal přednášky o kreativitě a chtěl jsem materiály z nich nějak zkompilovat, aby se k nim mohli dostat i lidé, co na přednáškách nebyli. Založil jsem Raw Meat a kromě kreativních témat začal psát i o věcech, které jsem aktuálně řešil.

Rok na to je tu 57 článků a k nim bezmála 160 komentářů. Psal jsem hlavně o tom, co bylo důležité pro mě, a snažil jsem se články zkomponovat tak, aby byly užitečné i u vás. Ne vždycky se mi to podařilo, ale dělám na tom.

Za rok 2012 eviduji na RawMeatu zhruba 10 000 návštěv, z toho 4500 unikátních návštěvníků. Obvykle chodí lidé pro konkrétní článek, který odsud nasdílí kruh pravidelných čtenářů. Mám proto radost, že čtete a sdílíte!

Cíl byl od začátku jasný: Dělat co mě baví, být sám sebou a neumřít při tom hlady.

 

Šel jsem na to hlavně přes projekty. Tím hlavním koněm byl náš interaktivní film Interande, který jsme na jaře natočili a v červnu vydali, dosáhl 500 000 zhlédnutí, což značně předčilo všechna naše očekávání. Společnými silami se nám Interande podařilo přeložit do angličtiny a pod názvem Date Me If You Can teď v prosinci vydat na Appstore pro iPhone a iPad.

Moje tři roky stará RPG hra Střepy snů se letos dočkala digitální podoby.

Důležitým krokem k tvůrčí svobodě se stal můj srpnový odchod z 2KCzech. Byla to práce, o které jsem mnoho let snil a přes čtyři roky tam pracoval. Ale člověk se vyvíjí, sny se mění a cítil jsem silnou potřebu začít zase trénovat, zkusit nové výzvy a sbírat nové zkušenosti.

Nyní pracuji jako freelance designer a musím si na sebe vydělat, proto jsem v druhé polovině roku už neměl tolik času psát články, zato ale sbírám cenné zkušenosti, o které se brzy rád podělím. Pokud byste se se mnou chtěli propojit a sledovat novinky z mého počínání, směle si mě přidejte na twitteru.

Aktuálně největší výzvou je teď pro mě můj nový herní projekt, na kterém pracuji s několika velmi talentovanými lidmi. Mám z toho projektu ohromnou radost, dělám, co umím nejlíp a co mě baví, a musím se učit nové věci, abych ho dotlačil k úspěchu. Už se nemůžu dočkat, až vám o něm povím!

Ve volném čase bych se chtěl vrátit k focení, které jsem letos tolik zanedbával. Zároveň bych rád zase obnovil nějakou rozumnou frekvenci článků tady na blogu. Už během roku jste mi psali, na co bych se měl zaměřit, což mi pomohlo Raw Meat trochu nasměrovat.

Proto budu vděčný, když mi napíšete, o čem byste rádi četli a pomohli mi Raw Meat v roce 2013 zase trochu rozběhnout.
Související články:Napsat komentář